Выстава «Вясновы вернісаж»

З 07.03 па 04.04.2024 ва УК “Гудзевіцкі дзяржаўны літаратурна-краязнаўчы музей” будзе дзейнічаць выстава “Вясновы вернісаж”.

Запрашаем наведаць цудоўную выставу работ нашых мясцовых майстрых, жанчын, у душы якіх заўжды вясна, таму што вакол яны бачаць прыгажосць і ўвасабляюць яе ў сваіх разнастайных вырабах.

На выставе прадстаўлены і жывапіс, і вышыўка, і вязанне кручком, і работы з бісеру і іншых відаў дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва: вясновыя пейзажы, кветкі, лялькі, сурвэткі і шмат іншых твораў у самых жыццярадасных колерах, якія адлюстроўваюць ажыўлення прыроды ад доўгага зімовага сну.

Калі і ў Вашай душы вясна - прыходзцьце да нас, дзяліцеся сваім талентам, любуйцеся работамі іншых!

С 07.03 до 04.04.2024 в УК “Гудевичский государственный литературно-краеведческий музей” будет действовать выставка “Весенний вернисаж”.

Приглашаем посетить чарующую выставку работ наших местных мастериц, женщин, в душе которых всегда весна, потому что вокруг они видят красоту и воплощают ее в своих разнообразных изделиях.

На выставке представлены и живопись, и вышивка, и вязание крючком, и работы из бисера и других видов декоративно-прикладного искусства: весенние пейзажи, цветы, куклы, салфетки и много иных произведений в самых жизнерадостных цветах, отражающих оживление природы от долгого зимнего сна.

Если и в Вашей душе весна - приходите к нам, делитесь своим талантом, любуйтесь работами других!